Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

BohaterON – włącz historię!

W hołdzie Bohaterom Powstania Warszawskiego klasa 8a przystąpiła do projektu „BohaterON- włącz historię”.  

Jest to projekt mający na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, a także promocję historii Polski XX wieku. Nazwa projektu stanowi połączenie dwóch słów – polskiego „bohater” oraz angielskiego „ON”, czyli „włączyć”. Ma sygnalizować chęć włączenia do świadomości społecznej historii ludzi żyjących w czasach drugiej wojny światowej, pokolenia Kolumbów, osób wykazujących się patriotyczną postawą, które narażając swoje życie i zdrowie za walkę o ojczyznę, stały się wzorami do naśladowania. 

Uczniowie zapoznali się z materiałami przekazanymi przez organizatora oraz oglądali wspólnie odcinek filmu edukacyjnego „Co za historia - Powstanie Warszawskie". Całość zwieńczyła dyskusja nad sytuacją młodych ludzi biorących udział w powstaniu.  

Drugim etapem projektu było wykonanie przez uczniów kartek, laurek lub listów zawierających słowa podziękowania dla Bohaterów tamtych czasów. Kartki zostały przesłane na adres organizatora i trafią w ręce powstańców.  

My także możemy wesprzeć akcję wysyłając odpłatna kartkę on-line: https://bohateron.pl/wyslij-kartke/wyslij-kartke-online/ .