W dniu 23.10.2019 odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych.
Nasi uczniowie osiągnęli znakomite wyniki:

Igrzyska Młodzieży Szkolnej

III miejsce chłopców
Abtan Nebras, Kaczmarek Oliwier, Kobus Bartosz, Kosyl Gracjan, Michalak Michał, Stępniak Dorian, Tkaczyk Jan, Tryzno Max, Żyłka Szymon

Igrzyska Dzieci

IV miejsce dziewcząt
Ciura Magdalena, Czeczotka Paulina, Kołodziejczyk Natalia, Kucińska Karolina, Lewińska Zofia, Pasikowska Marta, Szulc Natalia, Śmigielska Zuzanna, Woźniak Karina

Ponadto Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej zajmując IX miejsce oraz chłopcy w Igrzyskach dzieci XI miejsce.

W dniu 8.10.2019 odbyły się Mistrzostwa Łodzi w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Naszą szkołę reprezentowały 4 zespoły (2 dziewcząt i 2 chłopców).

Igrzyska Młodzieży Szkolnej (rocznik 2005 - 2006)
Dziewczęta wywalczyły tytuł Wicemistrza Łodzi w składzie: Modro Aleksandra, Mużdzyńska Julia, Kudła Karina, Solarz Martyna,Ciura Martyna, Jaskóła Lena, Kamińska Zuzanna, Załoga Julia, Sołdan Andżelika, Dukowska Anna

Chłopcy wywalczyli tytuł Mistrza Łodzi w składzie: Abtan Nebras, Kobus Bartek, Stepniak Dorian, Kosyl Gracjan, Żyłka Szymon, Michalak Michał, Rembowski Jan, Tkaczyk Jan, Tryzno Maks, Laska Michał, Kaczmarek Oliwier.

Igrzyska Dzieci (rocznik 2007 i młodsi)
Dziewczęta wywalczyły tytuł Wicemistrza Łodzi w składzie: Czeczotka Paulina, Kołodziejczyk Natalia, Pasikowska Marta, Szulc Natalia, Woźniak Karina, Kucińska Karolina, Ciura Magdalena, Lewińska Zofia, Śmigielska Zuzanna, Zuchora Karolina.

Chłopcy wywalczyli tytuł Mistrza Łodzi w składzie: Grygiel Tomasz, Jarzebski Mieszko, Śniarowski Szymon, Żyłka Marcel, Kelm Wiktor, Walas Tymon, Pawlak Patryk, Kosobudzki Maksymilian, Staszewski Marcin, Grzelka Jan.

Wszystkie nasze zespoły uzyskały awans do Mistrzostw Województwa, które odbędą się 23.10.2019 w Sieradzu.

Nauczyciele przygotowujący uczniów do zawodów: Chrobot Joanna, Dzierżanowska Katarzyna, Gębarski Łukasz, Kopeć Dominik, Maszorek Piotr, Pęczkowska Barbara, Pskit Małgorzata, Rutkowski Daniel, Rytwińska Anna

6 września odbyła się gala podsumowująca rywalizację sportową w roku szkolnym 2018/2019. Naszym uczniom udało wywalczyć się  bardzo wysokie II miejsce pośród łódzkich szkół (sklasyfikowanych zostało 81 podstawówek). Dodatkowo zostaliśmy nagrodzeni za organizację imprez sportowych w ramach Mistrzostw Łodzi.

Zobacz galerię obrazków z wiadomości- kliknij link

23.10.2019r. w naszej szkole  odbył się międzyszkolny konkurs recytatorski o tematyce patriotyczno- religijnej POEZJA TO WIELKA PANI.

Szacowne Jury w czteroosobowym składzie przesłuchało 29 recytatorów i ogłosiło następujące wyniki:

I miejsca:

Jakub Wojciechowski, S.P. 55, Gromek Hanna S.P. 172,  Barbara Bieniek S.P. 55,  Jakub Kubiak S.P. 65, Oliwia Lewandowska S.P. 55.

II miejsca:

Hanna Cisło.S.P.55, Nikola Żeńca S.P. 55,  Tymon Knap S.P. 55, Julia Jaworska S.P. 65,  Aleksandra Stańczak.

III miejsca:

Górska Zuzanna S.P.55, Maksym, Uhorkavyi S.P. 172, Zofia Sołtyszewska S.P. 172, Angelika Sołdan S.P. 55.

Wyróżnienia:

Adrianna Sobczyk, Michał Kropiewnicki, Adrian Suwalak, Grzegorz Adamiak, Oskar Kornacki,

Maria Pietraszewska,  Aleksandra Wierzbowska, Laura Al - Sakkaf, Javier Munez Romanowski, Mateusz Makarewicz, Jakub Pawlak, Natalia Sulejewicz, Zuzia Socha, Michalina Dąbrowska,  Krystyna Balcerek.

Wszystkim uczestnikom Serdecznie gratulujemy.

Miło nam poinformować , że w VI edycji Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego " Łódź w obiektywie - 2019" - " Tereny zielone Łodzi" nasza uczennica Aleksandra Molenda z klasy VIa zdobyła II miejsce. Wyróżnienia otrzymały : Martyna Ciura kl. VII c i Oliwia Andrikopulos kl. VIIIb.

Gratulujemy!!!!!

Przydatne telefony

Rok szkolny 2018/19

Dnia 03.04.2019 odbyły się na Zatoce Sportu Zimowe Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w pływaniu rocznika 2008 i 2009. Bardzo dobre- piąte miejsce na dystansie 100m stylem zmiennym zajął uczeń naszej szkoły i zawodnik UKS 55 Tymon Głowacki .

W dniu 12 marca br. w Szkole Podstawowej nr 205 przy ul. Dąbrówki 1 odbyły się Mistrzostwa Łodzi w grach i zabawach klas I – IV Memoriał im. Pawła Gozdana. W zawodach brały udział 40-osobowe drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 55, Szkoły Podstawowej nr 173, Szkoły Podstawowej nr 190 oraz Szkoły Podstawowej nr 205.

W całym cyklu zawodów, poczynając od eliminacji, a kończąc na finale, brało udział ponad 1000 dzieci z łódzkich szkól z klas I – IV.

Rywalizacja finałowa zakończyła się następująco:

I miejsce         – Szkoła Podstawowa nr 205

II miejsce        – Szkoła Podstawowa nr 55

III miejsce      – Szkoła Podstawowa nr 190

IV miejsce      – Szkoła Podstawowa nr 173

W ostatnim tygodniu przed feriami odbyły się zawody na "Nowej Gdyni" z okazji 15- lecia pływalni. Zawodnicy z klasy 4a naszej szkoły i pani Daria Fajkowska- trener zajęli I miejsce, pokonując konkurencję.

Dnia 06.11.18 uczniowie klasy 8b i 8c wystartowali w Igrzyskach Dzieci i Młodzieży w ramach promocji wychowania fizycznego. Drużyna dziewcząt i chłopców uklasowała się na trzecim miejscu.