nabór w roku szkolnym 2020/2021

Szanowni Państwo.

W związku ze stanem epidemicznym i czasowym ograniczeniem funkcjonowania szkół postępowanie rekrutacyjne do szkół podstawowych
na rok szkolny 2020/2021 rozpocznie się

4 maja 2020 r. i będzie trwało do 29 maja 2020 r.

 

Wkrótce na stronie Urzędu Miasta Łodzi zostanie opublikowane uaktualnione zarządzenie Prezydenta Miasta Łodzi w tej sprawie
wraz z dokładnym harmonogramem tegorocznej rekrutacji.

 

 

W dniu 23.10.2019 odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych.
Nasi uczniowie osiągnęli znakomite wyniki:

Igrzyska Młodzieży Szkolnej

III miejsce chłopców
Abtan Nebras, Kaczmarek Oliwier, Kobus Bartosz, Kosyl Gracjan, Michalak Michał, Stępniak Dorian, Tkaczyk Jan, Tryzno Max, Żyłka Szymon

Igrzyska Dzieci

IV miejsce dziewcząt
Ciura Magdalena, Czeczotka Paulina, Kołodziejczyk Natalia, Kucińska Karolina, Lewińska Zofia, Pasikowska Marta, Szulc Natalia, Śmigielska Zuzanna, Woźniak Karina

Ponadto Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej zajmując IX miejsce oraz chłopcy w Igrzyskach dzieci XI miejsce.

 


W dniu 8.10.2019 odbyły się Mistrzostwa Łodzi w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Naszą szkołę reprezentowały 4 zespoły (2 dziewcząt i 2 chłopców).

Igrzyska Młodzieży Szkolnej (rocznik 2005 - 2006)
Dziewczęta wywalczyły tytuł Wicemistrza Łodzi w składzie: Modro Aleksandra, Mużdzyńska Julia, Kudła Karina, Solarz Martyna,Ciura Martyna, Jaskóła Lena, Kamińska Zuzanna, Załoga Julia, Sołdan Andżelika, Dukowska Anna

Chłopcy wywalczyli tytuł Mistrza Łodzi w składzie: Abtan Nebras, Kobus Bartek, Stepniak Dorian, Kosyl Gracjan, Żyłka Szymon, Michalak Michał, Rembowski Jan, Tkaczyk Jan, Tryzno Maks, Laska Michał, Kaczmarek Oliwier.

Igrzyska Dzieci (rocznik 2007 i młodsi)
Dziewczęta wywalczyły tytuł Wicemistrza Łodzi w składzie: Czeczotka Paulina, Kołodziejczyk Natalia, Pasikowska Marta, Szulc Natalia, Woźniak Karina, Kucińska Karolina, Ciura Magdalena, Lewińska Zofia, Śmigielska Zuzanna, Zuchora Karolina.

Chłopcy wywalczyli tytuł Mistrza Łodzi w składzie: Grygiel Tomasz, Jarzebski Mieszko, Śniarowski Szymon, Żyłka Marcel, Kelm Wiktor, Walas Tymon, Pawlak Patryk, Kosobudzki Maksymilian, Staszewski Marcin, Grzelka Jan.

Wszystkie nasze zespoły uzyskały awans do Mistrzostw Województwa, które odbędą się 23.10.2019 w Sieradzu.

Nauczyciele przygotowujący uczniów do zawodów: Chrobot Joanna, Dzierżanowska Katarzyna, Gębarski Łukasz, Kopeć Dominik, Maszorek Piotr, Pęczkowska Barbara, Pskit Małgorzata, Rutkowski Daniel, Rytwińska Anna

 


 

6 września odbyła się gala podsumowująca rywalizację sportową w roku szkolnym 2018/2019. Naszym uczniom udało wywalczyć się  bardzo wysokie II miejsce pośród łódzkich szkół (sklasyfikowanych zostało 81 podstawówek). Dodatkowo zostaliśmy nagrodzeni za organizację imprez sportowych w ramach Mistrzostw Łodzi. 

Zobacz galerię obrazków z wiadomości- kliknij link

 4 lutego ogłoszone zostały wyniki konkursu zorganizowanego przez panią Ewę Masłowską |
i Martę Roszkowską dla klas VII- VIII na prezentację multimedialną w Power Point „Zwyczaje bożonarodzeniowe w Niemczech” oraz dla klas IV- VII na kartkę bożonarodzeniową.
W kategorii na prezentację multimedialną:
I miejsce Aleksandra Modro VII a
II miejsce Jakub Fetera VIII c
III miejsce ex aequo Karina Kudła VIII c
Karol Grabarczyk VIII c
W kategorii na kartkę bożonarodzeniową:
I miejsce Jan Lisowski V d
II miejsce Filip Lipowicz V a
III miejsce Barbara Bieniek V b
Nagrody oraz dyplomy zostały osobiście wręczone przez Panią Dyrektor Annę Rytwińską.
Wszystkim zwycięzcom oraz osobom wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 


 

W XIV Archidiecezjalnym Konkursie Biblijnym, na etapie rejonowym Tymoteusz Knap, uczeń klasy 5 a uzyskał V miejsce i przeszedł do ścisłego finału. Pokonał przeszło 100 uczestników konkursu!
GRATULUJEMY ZWYCIĘSTWA.

 


Wyniki konkursów organizowanych przez Miejską Bibliotekę filia nr 17:
- Bajkowy kolaż -konkurs plastyczny kl. I - III
I miejsce         Aleksandra Rzeźnik 2d
II miejsce        Natalia Pawłowska 2a
III miejsce      Alicja Pawlak 2c
                        Klaudia Gibki 2a
wyróżnienia    Barbara Grygiel 2c
                        Kornelia Bugała 2a
                        Lena Penzik 2a
                        Celestyna Olczak 2d

- Łamańce językowe - konkurs literacko-plastyczny kl.IV - VI
I miejsce         Barbara Bieniek 5b
II miejsce        Tadeusz Lindner 5b
III miejsce      Magdalena Ciura 5c
wyróżnienia    Bartosz Różański 4b
                        Martyna Kolanowska 5d
                         Wiktoria Urbaniak 4b
                         Jerzy Fernik 5b

- Komiks „Bohater książki, która nie została jeszcze napisana” kl.VII- VIII
I miejsce         Nadia Ciesielska 8c
II miejsce        Mikołaj Sosnowski 7a


W listopadzie 2019r. odbył się szkolny konkurs plastyczny pt. "Wizerunek świętego". Napłynęło 19 prac. oto wyniki:

 

I miejsce:       Franciszek Ejsner z kl. 5 c i Mateusz Kleczyk z kl. 4 a

 

II miejsce:     Barbara Bieniek z kl. 5 b i Patryk Pawlak z kl. 5 c
III miejsce:    Jan Lisowski z kl. 5 d i Oliwier Olczyk z kl. 5 d
Wyróżnienia: Bartosz Różański z kl. 4 bRoksana Lelonkiewicz z kl. 5 i Jerzy Fernik z kl. 5 b
Wyróżnienie specjalne: Nikoleta Lelonkiewicz z kl. 2 b
ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY!

 

23.10.2019r. w naszej szkole  odbył się międzyszkolny konkurs recytatorski o tematyce patriotyczno- religijnej POEZJA TO WIELKA PANI.

Szacowne Jury w czteroosobowym składzie przesłuchało 29 recytatorów i ogłosiło następujące wyniki:

I miejsca:

Jakub Wojciechowski, S.P. 55, Gromek Hanna S.P. 172,  Barbara Bieniek S.P. 55,  Jakub Kubiak S.P. 65, Oliwia Lewandowska S.P. 55.

II miejsca:

Hanna Cisło.S.P.55, Nikola Żeńca S.P. 55,  Tymon Knap S.P. 55, Julia Jaworska S.P. 65,  Aleksandra Stańczak.

III miejsca:

Górska Zuzanna S.P.55, Maksym, Uhorkavyi S.P. 172, Zofia Sołtyszewska S.P. 172, Angelika Sołdan S.P. 55.

Wyróżnienia:

Adrianna Sobczyk, Michał Kropiewnicki, Adrian Suwalak, Grzegorz Adamiak, Oskar Kornacki,

Maria Pietraszewska,  Aleksandra Wierzbowska, Laura Al - Sakkaf, Javier Munez Romanowski, Mateusz Makarewicz, Jakub Pawlak, Natalia Sulejewicz, Zuzia Socha, Michalina Dąbrowska,  Krystyna Balcerek.

 

Wszystkim uczestnikom Serdecznie gratulujemy.

 


Miło nam poinformować , że w VI edycji Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego " Łódź w obiektywie - 2019" - " Tereny zielone Łodzi" nasza uczennica Aleksandra Molenda z klasy VIa zdobyła II miejsce. Wyróżnienia otrzymały : Martyna Ciura kl. VII c i Oliwia Andrikopulos kl. VIIIb.

Gratulujemy!!!!!

Przydatne telefony