Sukces naszych uczniów w ogólnopolskim konkursie plastyczno- literackim:
Krzyżowska Laura, klasa IIIB- miejsce I
Kaletka Artur, klasa IIIB- miejsce II
Lipowicz Maja, klasa VIA- miejsce III
Wichrowska Maria, klaa VIC- miejsce III.
Laureatom, których przygotowała p. K. Chorzyńska, gratulujemy. Brawo!

Maja Gawełek, uczennica klasy 8b, została laureatką XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Arsenał Pamięci.

VIII Szkolnych  Mistrzostw Łodzi w Warcabach w kategorii klas I-IV

I miejsce- Jakub Ścigaj KL IIa

oraz w kategorii klas V-VIII

I miejsce -Sewer Rumas VIIIb  Brawo! Jesteśmy dumni z naszych Mistrzów

W maju został rozstrzygnięty konkurs na plakat z okazji Dnia Ziemi w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 1-3 i 4-6. Oprócz zdolności plastycznych uczniowie wykazali się znajomością języka angielskiego, ponieważ plakaty zostały wykonane w tym języku.

Komisja w składzie

Mariola Walocha

Alicja Grajkowska

Barbara Sworzyńska

wyłoniła zwycięzców:

w kategorii klas 1-3:

I miejsce Ola Stańczak 6 a

II miejsce Kacper Wichliński 5 b

III miejsce Oliwier Olczyk 4 d

w kategorii klas 4-6

I miejsce ex aequo:

Laura Krzyżowska i Staś Zając z klasy 2b

II miejsce Martyna Wichlińska 1 b

Serdecznie gratulujemy!!!

W kwietniu w naszej szkole ogłoszony został konkurs informatyczny dotyczący życia patrona szkoły, Eugeniusza Lokajskiego.

Uczniowie mieli za zadanie przedstawić informacje dotyczące patrona w formie grafiki komputerowej , interaktywnej gry komputerowej lub quizzu.

w kategorii interaktywnej gry lub quizu zwyciężyli:

I miejsce  Nadia Ciesielska VIIc.

II miejsce Jan Klekot Vc.

III miejsce Jerzy Fernik Vb.

w kategorii grafika komputerowa:

I miejsce Aleksandra Molenda Va

II miejsce Kacper Wichliński Vb

Nagrodzona również została prezentacja multimedialna ucznia kl IVd, Oliwiera Olczyka.

Gratulujemy!

W dniu 28 marca 2019r. w Szkole Podstawowej nr 24 odbył się III Międzyszkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej The Voice of Bałuty. Naszą szkołę reprezentowała Natalia Kłosińska z klasy 7a, wykonując piosenkę A Million Dreams piosenkarki Pink. Konkurencja była mocna, ale ostatecznie Natalia wywalczyła drugie miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Miło nam poinformować, że Marcel Bobiński z kl. 8b został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Historycznego.

Serdeczne gratulacje zarówno  dla niego, jak  i dla Pani Heleny Kosińskiej- nauczycielki historii.

W dniu 13 marca 2019r. odbył się szkolny konkurs wiedzy o Francji dla klas VIII.
  I miejsce zajęła drużyna w składzie : Marcel Bobiński VIIIb, Natalia Domagalska VIIIb, Wiktoria Janiszewska VIIIb

II miejsce : Julia Matusiak VIIIc, Aleksandra Piaseczna VIIIb, Natalia Rybarczyk VIIIb
   III miejsce : Maja Gawełek VIIIb, Karolina Kosicka VIIIb, Natalia Kotras VIIIa

Nasi wolontariusze uczestniczyli w archidiecezjalnym balu karnawałowym Szkolnych Kół Caritas w Łodzi. Tematem przewodnim zabawy był kolor biały.
Szczególną uwagę Komisji oceniającej stroje karnawałowe oraz sposób zabawy uczestników zwróciły  dwie nasze uczestniczki. A są to: Oliwia Rosińska - w stroju Śnieżynki i Natalia Kłosińska - w stroju Łabędzicy.  Dziewczyny zajęły dwa drugie miejsca i otrzymały nagrody. Gratulujemy!

W październiku został przeprowadzony Szkolny Konkurs Plastyczny dla klas IV - VIII pt. „Moja tajemnica różańca”. Napłynęło 30 prac, głównie wykonanych kredką, ale także akwarelą, węglem czy techniką kolażu.
Wyniki konkursu:
Miejsca I - Franciszek Ejsner, kl. 4 c, Michał Duczek, kl. 4 e i Kacper Wichliński, kl. 5 b.
Miejsca II - Michał Grygiel, kl. 4 c, Zuzanna Śmigielska, kl. 4 c, Zuzanna Pawlak, kl. 5 c i Keira Olszewska, kl. 6 b.
Miejsca III - Nikola Stachowiak, kl. 4 c i Michał Laska, kl. 7 b.
Wyróżnienia - Lucyna Olechnowicz, kl. 4 a, Barbara Bieniek, kl. 4 b, Maks Szelka, kl. 4 b i Paulina Kazimierska, kl. 5 c
GRATULUJEMY!

W konkursach zorganizowanych przez Bibliotekę Miejską Filia nr 2 uczniowie naszej szkoły zajęli następujące miejsca :

- w konkursie plastycznym „ Laurka na 100 – lecie niepodległości Polski „

II miejsce – Klaudia Gibki i Piotr Bojda  kl. IA

- w konkursie literackim „ Życzenia dla naszej Ojczyzny z okazji 100 – lecia niepodległości „

I miejsce – Inga Diug  kl. VIB

II miejsce – Wiktoria Urbaniak   kl. VIB

Gratulujemy !

Z okazji czterdziestej rocznicy wyboru Kardynała Wojtyły na Stolicę  Piotrową w naszej szkole 10.10.2018r. zaprezentowana została wystawa pt. „Otwórzcie drzwi Chrystusowi”.  Kolejnym elementem świętowania  Dni Papieskich w naszej szkole był międzyszkolny konkurs poezji patriotyczno- religijnej  pt.  Poezja to wielka pani, której trzeba się całkowicie poświęcić”.

Szczerze gratulujemy Recytatorom!  A oto wyniki międzyszkolnego konkursu:

Kl. II-III

I miejsce - Adrianna Sobczyk SP 55, Helena Szychowska Scholasticus

II miejsce – Jakub Pawlak  SP 172

Wyróżnienia: Marta Gosławska – Żeligowska SP 55, Maria Piaseczna SP 172,

Hubert Gawroński SP 55, Alan Suwalak SP 55.

Kl. IV

I miejsce   Barbara Bieniek SP 55,

II miejsce –  Antonina Szychowska Scholasticus

III miejsce – Helena Split Scholasticus

Wyróżnienia:  Pola Kałuża-  Bieniecka SP 55, Gabriela Tadeusiak Scholasticus.

Kl. V

I miejsce – Jakub Kubiak SP 65

II miejsce – Julia Jaworska SP 65, Anna Siembor SP 172

III miejsce – Filip Bęgziak SP 55, Marcel Żyłka SP 55

Wyróżnienia: Aleksandra Wierzbowska SP 172, Michalina Dąbrowska SP 65,

Krystyna Balcerek SP 65, Grzegorz Adamiak SP 55, Zuzanna Socha SP 65.

Kl. VI

I miejsce – Aleksandra Stańczak SP 55

II miejsce –  Michalina Malinowska SP 172

III miejsce-  Julia Kudaj SP 172

Kl. VII

I miejsce – Paweł Pinek SP 55

II miejsce -  Aleksandra Modro SP 55.