Dnia 03.04.2019 odbyły się na Zatoce Sportu Zimowe Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w pływaniu rocznika 2008 i 2009. Bardzo dobre- piąte miejsce na dystansie 100m stylem zmiennym zajął uczeń naszej szkoły i zawodnik UKS 55 Tymon Głowacki .

W dniu 12 marca br. w Szkole Podstawowej nr 205 przy ul. Dąbrówki 1 odbyły się Mistrzostwa Łodzi w grach i zabawach klas I – IV Memoriał im. Pawła Gozdana. W zawodach brały udział 40-osobowe drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 55, Szkoły Podstawowej nr 173, Szkoły Podstawowej nr 190 oraz Szkoły Podstawowej nr 205.

W całym cyklu zawodów, poczynając od eliminacji, a kończąc na finale, brało udział ponad 1000 dzieci z łódzkich szkól z klas I – IV.

Rywalizacja finałowa zakończyła się następująco:

I miejsce         – Szkoła Podstawowa nr 205

II miejsce        – Szkoła Podstawowa nr 55

III miejsce      – Szkoła Podstawowa nr 190

IV miejsce      – Szkoła Podstawowa nr 173

W ostatnim tygodniu przed feriami odbyły się zawody na "Nowej Gdyni" z okazji 15- lecia pływalni. Zawodnicy z klasy 4a naszej szkoły i pani Daria Fajkowska- trener zajęli I miejsce, pokonując konkurencję.

Dnia 06.11.18 uczniowie klasy 8b i 8c wystartowali w Igrzyskach Dzieci i Młodzieży w ramach promocji wychowania fizycznego. Drużyna dziewcząt i chłopców uklasowała się na trzecim miejscu.