Konkurs na najlepszego historyka klas VI wygrali: Jakub Winiarek i Adrian Wańdoch z klasy VI b.

W dniu 28 maja 2018r. odbył się konkurs na najlepszego zoologa. A oto wyniki:
1. Modro Aleksandra   I miejsce
2. Ciesielska Nadia      II miejsce
3. Gąsowski Filip        III miejsce
4. Wańdoch Adrian    III miejsce
5. Wojech Oskar       III miejsce

Wyniki konkursu Kangur Matematyczny 2018:
Wynik bardzo dobry uzyskał - Tymoteusz Knap z kl.3a
Wyróżnienia otrzymali:
- Aleksy Mikołajewski kl.2c
- Tomasz Gawełek kl.3d
- Jan Górko kl.3b
- Jędrzej Szczepanowski kl.3b
- Ignacy Olechnowicz kl.4c
- Mieszko Jarzębski kl.5c
- Fabian Kosyl kl.6a
- Roch Radziewicz kl.7b
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W międzyszkolnym konkursie plastycznym "PALMA WIELKANOCNA" nasi uczniowie odnieśli następujące sukcesy:
I miejsce -  Hanna Klarecka kl. VIA
                    Inga A;
II miejsce - Adrianna Sobczyk kl. IA
                    Paulina Kazimierska kl. IVC
                    Lena Jaskuła kl. VC
                    Norbert Marosik  kl. VA
III miejsce - Szymon Sobczyk  kl. IIC

W Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Święty Jan Paweł II- Polak i patriota" wyróżniono następujące osoby:
II miejsce - Anastazja Komar kl. IB
                    Bartosz Różański kl. IIC

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym!

Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii dla Uczniów Szkół Podstawowych Klas IV-VII:

Marcel Bobiński z kl. VII b - laureat
Nadia Jeruzal z kl. VIIa - finalistka
opiekun: p. Danuta Kosińska

Dnia 5 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXVII Bałuckich Spotkaniach Recytatorów. Nasza dziesięcioosobowa grupa w składzie: Oliwia Poźniak 7C, Jola Koziorowska 7C, Tymon Smykowski 7c, Karolina Kosicka 7C, Karina kudła 6C, Paweł Pinek 6C, Wiktor Karwacki  6C, Wicek Wiącek 4B, Filip Bęgziak 4B i Natalia Szulc 4C, zaprezentowała się w bardzo różnorodnym repertuarze lirycznym. Wszyscy stanęli na wysokości zadania, przełamali tremę i dokładając starań, wyrecytowali wybrane wiersze. Wśród 70 uczniów z wielu łódzkich szkół nasza ekipa okazała się najliczniejsza. Spotkanie nie tylko pozwalało na zaprezentowanie swojego talentu recytatorskiego , ale także służyło do wyłonienia przyszłych uczestników  wieczoru poetyckiego pt. "Refleksje i nastroje". Jury wyłoniło tylko 11 laureatów, którzy będą mieli okazję 9 marca o godz.18.00 w Bałuckim Ośrodku Kultury " Na Żubardzkiej" zaprezentować się w wyżej wspomnianym wieczorze poetyckim.

Z dumą możemy stwierdzić, że uczeń naszej szkoły z klasy 4B -  Wincenty Wiącek znalazł się w gonie szczęśliwców, którzy zaprezentują się w piątkowym spektaklu.

Gratulujemy Wincentemu. Dziękujemy wszystkim uczniom za udział ,a nauczycielom za przygotowanie.

W nasze szkole został przeprowadzony świąteczny konkurs plastyczny dla klas I – III:

I miejsce :

Amelia Sułkowska; Oskar Heldt

II miejsce :

Antonina Jędrychowska; Olgierd Nogal; Anna Jabłońska vel Błońska

III miejsce :

Alicja Jabłońska vel Błońska; Tymoteusz Knap; Mateusz Kleczyk

Wyróżnienia:

Olimpia Szmidt; Jan Milczarek; Alan Suwalak;

Pola Kałuża-Bieniecka; Krzysztof Wróblewski; Maja Soluch

W międzyszkolnym konkursie plastycznym:  Jezus też miał mamę, tatę i osiołka, zdobyliśmy trzy pierwsze miejscaJędrychowska Antonina – kl. IAMarta Dawydowy – kl. II C; Aleksandra Modro – kl. VIA. Gratulujemy!

Dnia 25.10.2017r. o godz. 9.00 w naszej szkole odbył się III Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pt: TEATR KAROLA, którego celem było uczczenie pamięci Jana Pawła II, promowanie wartości chrześcijańskich i rozwijanie potencjału wrażliwości artystycznej dzieci.

Recytację dzieci oceniało jury w składzie: Pani Joanna Kowalska – Pieskow,  Pani Barbara Sworzyńska,  Ks. Zenon Stochla. Oto wyniki konkursu z podziałem na kategorie wiekowe:

Kl. II – III

Miejsce I Alicja Janus - S.P. 206.

Miejsce II Magdalena Ciura - S.P. 55

Miejsce III Alan Suwalak - S.P. 55

Kl. IV – V

Miejsce I Magdalena Marciniak - Scholasticus

Miejsce II Marcel Żyłka – S.P. 55

Miejsce III Marta Pasikowska – S.P. 55

Wyróżnienie: Zuzanna Kossowska S.P. 206; Krzysztof Cybula S.P. 206; Weronika Pade - Scholasticus

Kl. VI-VII

Miejsce I Natalia Jakuszenkow – S.P. 206

Miejsce II Kamil Walicki – S.P. 206

Miejsce III Maja Gawełek – S.P. 55

Wyróżnienie: Aleksandra Modro SP 55.

ŁÓDŹ W OBIEKTYWIE - 2017”- IV KONKURS FOTOGRAFICZNY „Pomagamy w Łodzi”

W rozstrzygniętym na początku września międzyszkolnym konkursie uczennica naszej szkoły-  Anna Dukowska kl. IV a zajęła I miejsce.Opiekun: p. Agnieszka Daniłowicz

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.