Unihokej- awans do finału

W dniu 10.11.2017 uczniowie naszej szkoły rywalizowali w Półfinale Mistrzostw Łodzi w Unihokeju. Po zaciętej walce zespół SP 55 wywalczył I miejsce w grupie i tym samym awansował do finału, który odbędzie się 15 listopada.

Mistrzostwa Łodzi w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

W dniu 12 października w lesie łagiewnickim, na bardzo wymagającej trasie, rozegrano zawody w biegach sztafetowych. W tym roku wystawiliśmy cztery zespoły w dwóch kategoriach wiekowych. Uczniowie z klas VII rywalizowali w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej a ich młodsi koledzy i koleżanki w Igrzyskach Dzieci. Nasi siódmoklasiści musieli zmierzyć się z gimnazjalistami ale mimo dużo młodszego wieku zdołali uplasować się w połowie stawki pozostawiając za sobą kilka zespołów gimnazjalnych.
W tym roku bardzo udany start zanotowali nasi młodsi podopieczni. Dziewczęta uplasowały się na II miejscu, a chłopcy sięgnęli po tytuł Mistrzów Łodzi.

Oba zespoły awansowały na Mistrzostwa Województwa, które odbyły się 25 października w Poddębicach. Zespół chłopców zajął IX miejsce a dziewczęta przegrały walkę o medal na ostatnich metrach i zostały sklasyfikowane na IV pozycji.

Lekkoatletyka dla każdego

W dniu 20 września w hali AZS Łódź został rozegrane zawody finałowe LDK. Nasz zespół znów stanęła na wysokości zadania i ponownie w tych zawodach uplasował się na miejscu medalowym. Po bardzo zaciętej walce, przegrywając zaledwie jednym punktem uplasował się na drugiej pozycji.