W międzyszkolnym konkursie plastycznym " Św. Jan Paweł II w Łodzi trzydzieści lat temu" Karolina Zuchora kl. III A - zajęła III m-ce , a Szymon Barański kl. III A zdobył wyróżnienie.

W międzyszkolnym konkursie plastycznym "Św. Franciszek z Asyżu- patron ekologów" Zofia Kwiatkowska zdobyła wyróżnienie.

Wyniki szkolnego konkursu plastycznego dla kl. I - VI "Wielkanocna palemka":

w klasach I- III:

Paulina Kaźmierska IIIB I miejsce

Barbara Bieniek IID        II miejsce

Szymon Barański  IIIA   III miejsce

wyróżnienia: Michał Grygiel kl. II B; Klara Krzewiniak kl. III A

w klasach IV- VI:

Lena Jaskóła  IVC                   I miejsce

Aleksandra Piaseczna VIA       II miejsce

Aleksander Kilan   IVA            III miejsce

wyróżnienia:
Norbert Marosik IVA; Tymon Zubrycki IVA; Inga Diug IVB; Olga Gronostaj IVC;
Hanna Klarecka VA; Wiktor Mazurek VA.

Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody pocieszenia.

29 III 2017 r. w S.P. nr 206 odbyło się uroczyste podsumowanie kolejnej edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego  - „JAJO WIELKANOCNE - PISANKA”.      W konkursie brały udział 53 szkoły z Łodzi i okolic. Napłynęła imponująca ilość prac – 485 !

Czterech uczniów z naszej szkoły zostało laureatami:

Zuzanna Zamorska, kl. 2 a – II miejsce

Norbert Marosik, kl. 4 a – I miejsce

Inga Diug, kl. 4 b – II miejsce

Lena Jaskóła, kl. 4c – II miejsce

27 II 2017 r. trójka naszych uczniów, wyłonionych uprzednio w szkolnych eliminacjach, uczestniczyło w etapie rejonowym X ARCHIDIECEZJALNEGO KONKURSU WIEDZY BIBLIJNEJ dla klas 4 – 6 (w tej edycji tematem była Ewangelia wg św. Mateusza). Konkurencja była duża. Do etapu rejonowego dostało się 164 uczniów. Zajmowali miejsca od 1 do 50. Nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:

Martyna Ciura, kl. 4 c – 9.  miejsce i zakwalifikowanie się do finału.

Marcel Bobiński, kl. 6 b – 13. miejsce

Maciej Diug, kl. 6 b – 25. miejsce

16 III 2017 r. odbył się finał X ARCHIDIECEZJALNEGO KONKURSU WIEDZY BIBLIJNEJ.

Martyna Ciura zajęła 16  miejsce (na 41 miejsc)

„Książki kochamy i zakładki wyrabiamy”

W marcu 2017 r. odbył się konkurs na szczeblu dzielnicowym pod nazwą "Książki kochamy i zakładki wyrabiamy". Organizatorem konkursu była Biblioteka nr 3 przy ul. Osiedlowej. W konkursie brało udział wielu uczniów aż z ośmiu szkół. Do etapu finałowego zakwalifikowano prawie 200 zakładek. Tym większy sukces naszych uczniów. 28 marca odbyło się uroczyste wręczenie nagród. PIERWSZE MIEJSCE zdobył Jan Lisowski z kl. 2d i TRZECIE MIEJSCE Krzysztof Kosicki z kl. 2b. GRATULUJEMY!!!

Wielka Brytania- konkurs wiedzy dla klas VI-tych.

W naszej szkole we wtorek 14 lutego 2017r. odbył się konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii dla klas szóstych. Pytania konkursowe przygotowały nauczycielki języka angielskiego: Pani Jolanta Bartosik i Pani Anna Błaszczyńska. Zmierzyły się ze sobą czteroosobowe zespoły z klas szóstych. Uczestnicy mogli skorzystać z dwóch kół ratunkowych: pytania do klasy i „pół na pół”.

Zwyciężyła drużyna  klasy VIb w składzie: Marcel Bobiński, Maja Gawełek, Roch Radziewicz - Olender i Natalia Szymala.

Nagrody, ufundowane przez Oxford University Press, otrzymali wszyscy uczestnicy. Dodatkowo klasa, która zwyciężyła, pójdzie na seans filmowy do Cinema City.

W szkolnym konkursie plastycznym GROTA BETLEJEMSKA MIEJSCEM NARODZIN JEZUSA nagrodzono laureatów:
w kl. I-III
I m-ce             Karolina Zuchora kl. III A
II m-ce            Kacper Skóra  kl. I C
III m-ce          Paulina Kazimierska kl. III B

w kl. IV - VI
I m-ce             Inga Diug kl. IV B
II m-ce            Oliwia Andrikopulos kl. V B
III m-ce          Norbert Marosik kl. IV A

Dzień z życia w pałacu Herbstów

W dniu 15 grudnia 2016roku  w Muzeum Pałacu Herbsta odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na komiks „Dzień z życia w Pałacu Herbsta”. W konkursie brały udział szkoły podstawowe i gimnazja z całej Łodzi. Klasa VIa pod opieką p. Doroty Nowakowskiej przygotowała
i wysłała trzy prace konkursowe. Dwie spośród nich zajęły ex aequo III miejsce.

Oto nagrodzone grupy:

I grupa: Joanna Bednarska, Julia Brzuska, Amelia Malinowska

II grupa : Hanna Milczarek, Iza Soluch.

25.10.16r. odbył się w naszej szkole II międzyszkolny konkurs poezji religijnej „Poezja to wielka pani".
Jurorzy docenili wysiłek recytatorski uczestników, kulturę słowa, dobór wierszy, dykcję i interpretację wierszy następująco:
w kl. I-III
I m-ce - Żyłka Marcel kl. III A, S.P. 55
II m-ce - Ciura Madzia kl. II C, S. P. 55
III m-ce - Gosławska - Żeligowska Marta I C, S.P. 55
wyróżnienie: Kolińska Maja kl. I, S. P 65; Sobczyk Szymon kl. I C S. P. 55

W kl. IV - VI
I Gawełek Maja kl. VI B, S. P. 55
II Marciniak Magda kl. V, „Scholastikus”
III Laska Michał kl. V, S. P. 55
Wyróżnienie: Kokoszko Karol, kl. IV, „Scholasticus”; Kulik Julia kl. V, S.P 65.