Zawody o PUCHAR bOGDANA kRUSZYNY- KOTULSKIEGO

W sobotę 20.05.2017 odbyły sie zawody o Puchar wieloletniego szkoleniowca Bogdana  Kruszyny-Kotulskiego.

Uczniowie UKS 55 spisali się znakomicie. Anna Dukowska wywalczyła dwa srebrne medale na dystansach: 100 metrów stylem grzbietowym i 100 metrów stylem zmiennym, a wyniki osiągnięte w tych konkurencjach uplasowały ją na 3 pozycji wśród najlepszych zawodniczek zawodów. Drugie miejsce wśród najlepszych zawodników zajął Bartosz Kobus, który zdobył 2 miejsce na 100 klasycznym i 3 miejsce na 100 dowolnym. Pięknie zaprezentowała sie Matylda Barańska, która na 100m. stylem klasycznym zajęła 2 miejsce.
Nebras Abtan zajął 6 pozycję na 50m. motylkowym i 7 miejsce na 100m. zmiennym, na obu dystansach znacznie poprawiając swoje życiowe wyniki. 7 miejsce na 100m. zmiennym zajął również Aleksander Kilan. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!

Drużynowe Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Młodzików

odbyły się 30.03.2017 r. Bardzo dobrze zaprezentował się Bartosz Kobus, który zdobył dwa srebrne medale na dystansie 100 m stylem dowolnym i 200 m stylem klasycznym oraz brązowy medal na dystansie 100 m stylem klasycznym. Świetnie popłynęła sztafeta w składzie: Nebras Abtan, Kacper Kaźmierczak, Jędrek Simiński, Bartosz Kobus, która zajęła czwarte miejsce na dystansie 4 x 50 m stylem dowolnym.

Jednocześnie Bartosz Kobus zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej za trzy najlepsze wyniki.

Mistrzostwa Województwa Łódzkiego rocznik 2008

odbyły się 21.03.2017 r. Bardzo dobrze zaprezentował się Miłosz Świderski , który zdobył złoty medal na dystansie 25 m stylem dowolnym oraz srebrny medal na dystansie 25 m stylem grzbietowym . Dobrze popłynął również Grzegorz Adamiak, który zajął szóste miejsce na dystansie 25 m stylem motylkowym. Pozostali zawodnicy poprawili swoje rekordy życiowe.

MISTRZOSTWA 11- LATKÓW

dniu 27.03.W Konstantynowie Łódzkim odbyły się Mistrzostwa 11- latków. Uczniowie naszej szkoły spisali się znakomicie. Matylda Barańska zdobyła srebrny medal na 100 metrów stylem klasycznym, a Ania Dukowska dwukrotnie  wywalczyła brązowy medal na 400 m. stylem dowolnym i 200 metrów stylem grzbietowym.  Paweł Fajkowski był 5 na 100 metrów stylem motylkowym. Wszystkim gratulujemy wyników i nowych rekordów życiowych.

MEMORIAŁ IM. PAWŁA GOZDANA

W dniu 2 marca reprezentacja naszej szkoły zajęła pierwsze miejsce w eliminacjach Mistrzostw Łodzi w Memoriale Pawła Gozdana.
1. Szkoła Podstawowa nr 55 - 41 pkt.
2. Szkoła Podstawowa nr 45 - 28 pkt.
3. Szkoła Podstawowa nr 160 - 27 pkt.

Kolejny etap gier i zabaw zostanie rozegrany do 23 marca.

ORLEN Cup

W dniu 16 lutego w Atlas Arenie odbyły się zawody dla dzieci - Orlen Cup. Reprezentacja naszej szkoły zajęła na nich IV miejsce. Spośród czterech konkurencji udało nam się wygrać "sztafetę wahadłową sprinterski-płotkarską. Pozostałe wyniki:
II miejsce - sztafeta finałowa
V miejsce - rzut piłką lekarską
VII miejsce - skok wzwyż

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA KLAS IV W KUTNIE

Dnia 20 grudnia odbyły się Mistrzostwa Województwa klas IV w Kutnie.

Nasi pływacy spisali się znakomicie i, oprócz zdobycia medali, wszystkim udało się ustanowić nowe rekordy życiowe.

Najlepiej spisali się : Anna Dukowska,  która wywalczyła srebrny medal na 100 m. stylem zmiennym oraz brązowy na 100 metrów stylem grzbietowym.

5 miejsce na 50 metrów stylem klasycznym zdobyła Matylda Barańska

6 miejsce na 50 metrów stylem motylkowym zdobył Paweł Fajkowski

7 miejsce na100 zmiennym zdobył Aleksander Kilan

MIŁOSZ ŚWIDERSKI WŚRÓD NAJLEPSZYCH MŁODYCH PŁYWAKÓW W POLSCE

8 października i 17 grudnia 2016 roku w Warszawie odbyły się Ogólnopolskie Zawody Pływackie pod hasłem: „Od Młodzika do Olimpijczyka”. Rewelacyjnie spisał się uczeń kl. IIIa Miłosz Świderski.

Miłosz zdobył 3 medale: złoto i srebro na dystansie 50 m stylem motylkowym  oraz brąz w stylu grzbietowym.

Miłosz wystartował również  w Ogólnopolskich  Sprinterskich Zawodach Pływackich zorganizowanych z okazji 100- lecia Mokotowa, gdzie zdobył brązowy medal na 50 m st. grzbietowym.

Swoje sukcesy Miłosz zawdzięcza w dużej mierze wsparciu rodziców, którzy jeżdżą z nim na zawody i są jego najwierniejszymi kibicami.

Gratulujemy  i trzymamy kciuki za następne starty Miłosza!

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO KLAS III

W dniu 20.10.2016r. odbyły się zawody ,,Mistrzostwa Województwa Łódzkiego klas III ".

Dobrze popłynął na zawodach Miłosz Świderski , który zajął 7 miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym i był 9 na 25m stylem motylkowym. Reszta dzieci poprawiła swoje rekordy życiowe, a szóstka z nich (Marta Janczyk, Antonina Domagała, Maja Nowak, Miłosz Świderski, Szymon Barański i Ziemowit Walasiak ) zakwalifikowała się do wiosennej rundy finałowej.

III MIEJSCE W WYŚCIGACH SZTAFET

17 września 2016r. na stadionie AZS Łódź rozegrane zostały sztafety 12 x 200 m dziewcząt i chłopców. Uczniowie naszej szkoły w klasyfikacji końcowej zajęli 3 miejsce.

Składy sztafet: Lena Jaskóła, Julia Jóźwiak, Zofia Pachniewicz, Matylda Barańska, Magdalena Łąpieś, Wiktoria Komorowska, Dominika Moder, Julia Mużdźyńska, Julia Matusiak, Joanna Bednarska, Julia Brzuska, Natalia Skowron.

Chłopcy pobiegli w składzie: Tomasz Grygiel, Maks Tryzno, Marcel Szczepaniak, Szymon Śniarowski, Bartosz Kobus, Szymon Gałązka, Karol Stępniak, Jan Tkaczyk, Jakub Majewski, Tymoteusz Kwiatkowski, Wojciech Lach, Jędrzej Simiński.