IX Wojewódzki Konkurs Historyczny „Rzeczpospolita Obojga Narodów”

W eliminacjach szkolnych wzięło udział 6 uczniów klas szóstych. Do II etapu trzy uczennice: Barbara Broda i Dominika Miziołek z klasy VIc oraz Anna Brytkowska z klasy VIa.

Do finału zakwalifikowała się Dominika Miziołek z klasy VIc, która w III etapie zajęła III miejsce w województwie i uzyskała tytuł laureata.

Do konkursu przygotowywała p. Danuta Kosińska.

W roku 2015, ustanowionym przez Senat Rokiem Jana Pawłą II, uczniowie nasi zdobyli w Międzyszkolnym Konkursie plastycznym „Święty Jan Paweł II – Człowiek Bożego Miłosierdzia” następujące miejsca:

Lena Jaskóła, kl. 2c – I miejsce

Hanna Klarecka, kl. 3a – II miejsce

Aleksandra Modro, kl. 3a – wyróżnienie.

W dniu 13.04.2015r. uczennice uczestniczyły w uroczystościach finałowych konkursu w SP. nr 184, którym przewodniczył biskup pomocniczy Archidiecezji łódzkiej, Ireneusz Pękalski.

Konkurs taki stanowi dobrą formę poznawania i promowanie wartości chrześcijańskich, które szerzył Jan Paweł II.

Klasa IIa (wych. p. Marzena Janiszewska) uczestniczyła w Międzyszkolnym Przeglądzie Teatrzyków „Pantomima”.

Uczestnicy konkursu Kangurek 2015r.: Matylda Barańka kl. IIa oraz Adam Jabłoński kl. IIa.

W dniu 30.03.2015r. w SP Nr 206 odbyła się uroczystość wręczenia nagród uczestnikom Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Stroik wielkanocny”.

Oto nasi zwycięzcy – zdobywcy I, II lub III nagrody:

Klara Krzewniak, kl. 1a, Joanna Broda  kl. 1a, Aleksandra Molenda  kl. 1a, Zofia Kwiatkowska  kl. 1a, Amelia Brocka kl. 1c, Olga Szmiłyk kl. 1c, Matylda Barańska kl. 2a, Dalia Nowakowska  kl. 2a, Norbert Marosik kl. 2a, Inga Diug kl. 2b, Alicja Filipek kl. 2b, Keira Olszewska kl. 2b, Angelika Sołdan kl. 2b, Martyna Ciura kl. 2c, Julia Jóźwiak kl. 2c, Joanna Sujczyńska kl. 2c, Julia Załoga kl. 2c, Kacper Wyrzing kl. 3a, Hanna Klarecka kl. 3a, Aleksandra Modro kl. 3a, Maciej Diug kl. 4b, Karina Korszunow  kl. 5b, Wiktor Marosik kl. 6a, Natalia Kurczewska kl. 6b, Aleksandra Janiszewska kl. 6c, Adrianna Wandachowicz kl. 6c.

W dniu 9 marca 2015r. trójka naszych uczniów brała udział w etapie rejonowym (łódzkim) Archidiecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej  – Ewangelia wg św. Marka. W etapie tym brało udział 124 uczniów klas IV-VI szkół podstawowych. Nasi uczniowie uzyskali następujące miejsca:

Barbara Broda, kl. 6 c ( uczennica p. E. Diug) 11. miejsce

Antoni Domagalski, kl. 6 c ( uczeń p. E. Diug) 26. miejsce

Marcel Bobiński, kl. 4 b ( uczeń p. K. Chorzyńskiej) 28 miejsce

W Archidiecezjalnym Konkursie Plastyczno - Multimedialnym  Żyję Ewangelią. Moja ulubiona przypowieść Jezusa", w kategorii multimedialnej Barbara Broda, kl. 6 c (uczennica p. E. Diug) zajęła I miejsce !

GRATULUJEMY!!!

26.02.2015r. odbył się XI Konkurs Matematyczny „RejMat”, w którym drużyna naszej szkoły: Marcin Kamińki VIc, Mateusz Domżalski VIb, Krzysztof Urbaniak VIa  zajęła I miejsce.

Uczniowie: Dawid Mikoś 6a, Dawid Klimczak 6a, Marcin Kamiński 6c, Dominika Miziołek 6c zakwalifikowali się do etapu dzielnicowego Małej Olimpiady Języka Angielskiego dla uczniów klas szóstych.

10 grudnia 2014r. odbył się finał V Bałtyckiego Dyktanda Ortograficznego w jęz. angielskim. Finalistami zostali (pierwsza dziesiątka): Jakub Trzeba i Michał Domżalski z klasy 5b.

Dnia 18 grudnia 2014 r. został rozstrzygnięty konkurs pt.: „Cudowne Dzieciątko”, związany ze Świętami Bożego Narodzenia, zorganizowany przez  p. K. Chorzyńską. Został ogłoszony na „bajecznie” prostych zasadach: trzeba było wykonać przestrzenną pracę plastyczną, obrazującą wyżej wymieniony temat, zaś adresowany był do uczniów naszej szkoły, co miało zachęcić młodych ludzi do poznania naszych tradycji i utrwalić potrzebę ich pielęgnowania a także rozbudzić pasje twórcze.

Konkurs świąteczny cieszył się powodzeniem, zaś temat okazał się bardzo wdzięczny, bowiem wpłynęło łącznie 15 prac. Oto laureaci konkursu:

kl. I-III

I m. – Miłosz Podolski kl. Ic; Maja Lipowicz kl. Ia

II m. – Oskar Kornacki kl. Ic; Inga Diug kl. IIb

III m. – Keira Olszewska kl. IIb; Joanna Broda kl. Ia

wyróżnienia: Karina Kudła kl. IIIc; Norbert Marosik kl. IIa; Szymon Piekarski kl. IIb; Mateusz Zych kl. Ia;

kl. IV-VI

I m. – Julia Kordowska Vc