W kwietniu w SP 141 odbyły się Szkolne Mistrzostwa Łodzi w warcabach... Wzięła w nich udział szóstka uczniów naszej szkoły , czyli zwycięzcy szkolnego Turnieju Warcabowego:
  Kl. I- Hubert Gawroński Ic
  Kl. II- Michał Grygiel IIb
  Kl. III- Marcin Kowalski IIIb
  Kl. IV- Tomasz Grygiel IVc
  Kl. V- Bartosz Skwirus Vb
  Kl. VI- Tymon Smykowski Kl. VIc.
  Wśród uczniów klas pierwszych III miejsce w Łodzi zajął Hubert Gawroński.
  Michał Grygiel- XII m-ce,
  Marcin Kowalski- V m-ce,
  Tomasz Grygiel- VII m-ce,
  Bartosz Skwirus-
  Tymek Smykowski- VI m-ce
Gratulujemy !!!!

Wiosna, wiosna...choć za oknem ponuro bywa i chłodno...Aby było wesoło i kolorowo dzieci przygotowały prace plastyczne i elementy do dekoracji świetlicy na czas wiosny...

Dzieci uczęszczające na zajęcia świetlicowe chętnie wykonują różne prace plastyczne. Dużym powodzeniem cieszą się też kolorowanki tematyczne (związane z porami roku, świętami itp.) oraz kolorowanki relaksacyjne. Praca nad nimi trwa dłużej, ale sprawia, że dzieci wyciszają się, dobierają kolory, dbają o estetykę ...Oto niektóre z kolorowanek relaksacyjnych wykonane przez dzieci i ozdabiające świetlicę.

Uczniowie  uczestniczące w zajęciach świetlicowych wykonali prace na Kiermasz Wielkanocny. Część dzieci przygotowała kartki świąteczne a część malowała gipsowe odlewy farbami akrylowymi, które po wyschnięciu zapakowane zostały w folię.

6 grudnia do świetlicy zawitał Mikołaj i rozdawał słodycze. Dzieci zaś wykonały jego podobizny.

Dzieci uczestniczące w zajęciach świetlicowych przygotowały aniołki ze styropianu i aniołki z makaronu na kiermasz świąteczny.

Tuż przed świętami robiliśmy choinki z kartonu dekorowane według indywidualnych pomysłów dzieci.

Kalendarzowa zima zaczęła się 21 grudnia, więc dzieci podczas zajęć w świetlicy przygotowały prace plastyczne związane z tą porą roku.