Konkurs „Książki kochamy..."

12 grudnia 2014r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia nr 3 odbyło się rozstrzygnięcie  Międzyszkolnego Konkursu „Książki kochamy i zakładki wyrabiamy”. Uczniowie naszej szkoły: Inga Diug kl.IIb i Jakub Gogulski kl.IIc otrzymali wyróżnienia.

Przedstawienie "Nasze ptaki"

27 listopada 2014r. uczestnicy koła bibliotecznego zaprosili swoich kolegów z kl. „0” – III na przedstawienie na podstawie wierszy Wandy Chotomskiej „Nasze ptaki”.

Galeria zdjęć.

Światowy Dzień Pluszowego Misia 2014r.

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia w bibliotece odbył się konkurs plastyczny pt. „Pluszowy miś” dla kl. „0” – IV.

W kategorii portret misia:

I miejsce – Keira Olszewska kl.IIb

II miejsce –Oliwia Andrikopulos kl.IIIb

III miejsce – Kacper Wyrzing kl.IIIa

Wyróżnienia: Miłosz Podolski  kl.Ic, Alicja Filipek  kl.IIb, Wiktoria Komorowska  kl.IIIc, Aleksandra Zakrzewska  kl.IIc, Inga Diug kl.IIb, Anna Dukowska kl.IIa, Hanna Klarecka kl.IIIa, Oliwia Sakrajda  kl.IIIa, Matylda Barańska kl.IIa, Amelia Malinowska kl.IVa, Natalia Kłosińskakl.IIIa, Laura Gruszczyńska  kl. „0”

W kategorii miś maskotka nagrody otrzymali następujący uczniowie:

Julia Brzuska  kl.IVa, Olga Gronostaj  kl.IIc, Lena Jaskóła  kl.IIc, Julia Jóźwiak  kl.IIc, Aleksandra Konieczna  kl.IVa, Joanna Sujczyńska kl.IIc

Odbył się też konkurs poetycki „Pluszowy miś” dla kl.II – IV. Zadaniem uczestników konkursu było napisanie wiersza o pluszowym misiu.

I miejsce – Oliwia Sakrajda  kl.IIIa

II miejsce – Inga Diug  kl.IIb

III miejsce – Maja Gawełek  kl.IVb

Wyróżnienie – Olga Gronostaj  kl.IIc.

Wystawa grzybów i przedstawienie "Grzyby"

W dniach 7 i 10 października 2014r. w naszej szkole odbyła się wystawa grzybów przygotowana przez uczniów kl. Vb i Vc pod opieką p. Urszuli Spychalskiej oraz przedstawienie „Grzyby” na podstawie wiersza J. Brzechwy przygotowane przez uczniów z koła bibliotecznego pod opieką p. Barbary Sworzyńskiej. Przedstawieniu towarzyszyła wystawa prac uczniów  kl. IIc . Były to ilustracje do wiersza „Grzyby”.

Wystawę grzybów i przedstawienie obejrzały dzieci z Przedszkola nr 43 i 153 oraz uczniowie kl. „0” naszej szkoły a także kl. IIa i IIb. Zobacz galerię zdjęć.

Klasy pierwsze w bibliotece

We wrześniu 2014 r. uczniowie klas pierwszych stali się czytelnikami biblioteki szkolnej. Uczestniczyli w lekcji bibliotecznej, podczas której zapoznali się z regulaminem czytelni i wypożyczalni, obejrzeli książki i czasopisma, wzięli udział w konkursie wiedzy o bibliotece. Na pamiątkę pierwszej wizyty w bibliotece wszystkie dzieci otrzymały zakładki do książek. Pierwszaki wzięły też udział w konkursie plastycznym  „Spotkanie z biblioteką”:

I miejsce – Joanna Broda kl. Ia

II miejsce – Wiktoria Pakoca kl. Ia

III miejsce – Zofia Kremer-Kuśmirek kl. Ic

Wyróżnienia: Natalia Kołodziejczyk kl. Ic, Wiktoria Kołacińska kl. Ib, Zuzanna Pawlak kl. Ic, Jakub Żuchowski kl. Ic.

Szkolne eliminacje konkursu „Świerszczykowe wierszyki”

14 maja 2014 r. odbyły się eliminacje szkolne konkursu „ Świerszczykowe wierszyki”. Udział wzięło 30 uczniów z kl. I – IV. Do etapu dzielnicowego zakwalifikowali się uczniowie :

Anna Grzęda kl. I c

Bartosz Kozłowski kl. I c

Marcelina Lasota kl. II c

Julia Kordowska kl. IV c

Gratulujemy !

Międzybiblioteczny Konkurs „Zjednoczeni w różnorodności”

27 maja 2014r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia Nr 3 odbył się finał Międzybibliotecznego Konkursu „Zjednoczeni w różnorodności”. Uczennice kl. Vc Zuzanna Dębowska i Antonina Raszewska zajęły II miejsce.

Gratulujemy!

Wycieczki do Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia nr 17

29 kwietnia 2014 r. uczniowie kl. III b odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną Filia nr 17, aby uczestniczyć w zajęciach poświęconych twórczości Jana Brzechwy. Zajęcia bardzo się dzieciom podobały, pozwoliły wykazać się pomysłowością i inwencją twórczą.

8 maja 2014 r. klasa II a uczestniczyła w spotkaniu z przedstawicielem wydawnictwa Akapit Press. W czasie spotkania uczniowie dowiedzieli się, jaką drogę przechodzi książka od autora do czytelnika. Poznali nowości wydawnicze , które mogli zakupić na miejscu.

Galeria zdjęć.