KONKURS „JESTEM BEZPIECZNY W DOMU, W SZKOLE, NA ULICY”

Dnia 11 marca 2016r. drużyna z klasy Id w składzie: Maja FiguraAnna SzymańskaTomek Gawełek, Janek Lisowski wraz z wychowawczynią p. Mariolą Walocha reprezentowała naszą szkołę w konkursie „Jestem bezpieczny w domu, w szkole, na ulicy” zorganizowanym przez SP nr 3 w Łodzi. Jest to już kolejna edycja konkursu. W tym roku zyskał on miano wojewódzkiego, ponieważ oprócz szkół łódzkich wzięły w nim udział szkoły ze Zgierza i Rąbienia. Drużyny miały wiele zadań do wykonania, m.in. uczniowie odpowiadali na pytania, rozwiązywali zagadki, wykonywali sygnalizator świetlny, układali puzzle przedstawiające znaki drogowe i nazywali je. Każdy zespół zaprezentował również scenkę dotyczącą bezpiecznych zachowań.

 

Zmagania uczniów oceniało jury w składzie: przewodnicząca p. Aleksandra Proc, Alicja Krzyżańska (doradcy metodyczni z ŁCDiKN), p. Marek Lipiec (Naczelnik Wydziału Edukacji i Młodzieży Urzędu Miasta Zgierza), p. Urszula Podstawek (Urząd Miasta Łodzi), strażak z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, policjanci z II Komisariatu Komendy Miejskiej w Łodzi.

Po emocjonującej rywalizacji zajęliśmy PIERWSZE MIEJSCE.

Mamy puchar i całe torby nagród.