Witamy wiosnę

Marzanna jest znana w Polsce od wieków. Jest  to bogini słowiańska, która była symbolem zimy i śmierci. Stąd właśnie wzięła się nazwa kukły, którą niszczymy w pierwszy dzień wiosny.

Marzanna jako kukła jest symbolem odchodzącej zimy, a zwyczaj jej topienia lub palenia jest znany od dawna. Obrzęd miał spowodować odejście zimy, zakończenie okresu martwoty, uśpienia całej przyrody.

Oprócz topienia marzanny dzieci z klas młodszych mogły posłuchać wierszyków i piosenek przygotowanych z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych przez klasę II b i I b.

Zobaczcie jak żegnaliśmy zimę i witaliśmy wiosnę w naszej szkole.

Galeria zdjęć.

KONKURS „JESTEM BEZPIECZNY W DOMU, W SZKOLE, NA ULICY”

Dnia 11 marca 2016r. drużyna z klasy Id w składzie: Maja FiguraAnna SzymańskaTomek Gawełek, Janek Lisowski wraz z wychowawczynią p. Mariolą Walocha reprezentowała naszą szkołę w konkursie „Jestem bezpieczny w domu, w szkole, na ulicy” zorganizowanym przez SP nr 3 w Łodzi. Jest to już kolejna edycja konkursu. W tym roku zyskał on miano wojewódzkiego, ponieważ oprócz szkół łódzkich wzięły w nim udział szkoły ze Zgierza i Rąbienia. Drużyny miały wiele zadań do wykonania, m.in. uczniowie odpowiadali na pytania, rozwiązywali zagadki, wykonywali sygnalizator świetlny, układali puzzle przedstawiające znaki drogowe i nazywali je. Każdy zespół zaprezentował również scenkę dotyczącą bezpiecznych zachowań.

Zmagania uczniów oceniało jury w składzie: przewodnicząca p. Aleksandra Proc, Alicja Krzyżańska (doradcy metodyczni z ŁCDiKN), p. Marek Lipiec (Naczelnik Wydziału Edukacji i Młodzieży Urzędu Miasta Zgierza), p. Urszula Podstawek (Urząd Miasta Łodzi), strażak z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, policjanci z II Komisariatu Komendy Miejskiej w Łodzi.

Po emocjonującej rywalizacji zajęliśmy PIERWSZE MIEJSCE.

Mamy puchar i całe torby nagród.

Wydarzenia w klasie IIIa

Z okazji Mikołajek rodzice z klasy IIIa sprezentowali dzieciom klasowe wyjście do kręgielni „Grakula” w Manufakturze.

W grudniu braliśmy udział w świątecznych warsztatach kulinarnych „Miodowniki i pierniki” w pracowni „Tytka” na Radogoszczu.

Pozostałe zdjęcia.

W październiku natomiast uczestniczyliśmy w warsztatach teatralnych w Domu Kultury na ul. Żubardzkiej.

Mikołajki w klasie Ia

4 grudnia 2015r. do uczniów klasy I A zawitał Mikołaj, który przyniósł dużo prezentów. Dzieci wcześniej przygotowały listy z wymarzonymi upominkami i wręczyły je Mikołajowi, aby spełnił ich marzenia na zbliżające się święta.

Wszyscy uczniowie byli bardzo szczęśliwi i zadowoleni. Na pożegnanie wykonano pamiątkowe zdjęcia.

Witamy w kosmosie - wizyta przedszkolaków

W ramach współpracy z przedszkolami w dniach2-3.02.2016r. naszą szkołę odwiedziły dzieci z przedszkoli: PM 143, PM 109, PM 153, PM 44, PM 43. Przedszkolaki obejrzały prezentację „Witamy w kosmosie”, uczestniczyły w warsztatach plastycznych, wysłuchały opowiadań o kosmosie oraz obejrzały wystawę prac uczniów kl.I-III.

Celem prezentacji było rozbudzenie zainteresowań dzieci kosmosem i przygotowanie do zwiedzenia nowego Planetarium powstałego w naszym mieście.

Prezentację przygotowali uczniowie z koła przyrodniczego pod kierunkiem p.Urszuli Spychalskiej i p.Barbary Sworzyńskiej.