obchody 84 rocznicy śmierc iJózefa Piłsudskiego

13 maja poczet sztandarowy w składzie: Karolina Kosicka, kl. 8 c, Julia Matusiak, kl. 8 c i Sewer Rumas, kl. 8 b reprezentował naszą szkołę w obchodach 84.rocznicy śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego.
Po mszy św. w kościele oo. Jezuitów przy ul Sienkiewicza 60 nastąpił przemarsz pochodu ulicą Piotrkowską na Skwer im. Związku Strzeleckiego - Strzelca przy ul. Traugutta.
Tam odbył się krótki apel i nastąpiło złożenie kwiatów przed pomnikiem J. Piłsudskiego.

 

 

Mistrzostwa Łodzi w Czwórboju Lekkoatletycznym 2019

konkurs na plakat z okazji Dnia Ziemi

W maju został rozstrzygnięty konkurs na plakat z okazji Dnia Ziemi w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 1-3 i 4-6. Oprócz zdolności plastycznych uczniowie wykazali się znajomością języka angielskiego, ponieważ plakaty zostały wykonane w tym języku. 

Komisja w składzie

Mariola Walocha

Alicja Grajkowska

Barbara Sworzyńska

wyłoniła zwycięzców: 

 

w kategorii klas 4-6:

 

I miejsce Ola Stańczak 6 a

 

II miejsce Kacper Wichliński 5 b

 

III miejsce Oliwier Olczyk 4 d

 

 w kategorii klas 1-3:

 

I miejsce ex aequo 

 

Laura Krzyżowska i Staś Zając z klasy 2b

 

II miejsce Martyna Wichlińska 1 b

 

 

 

Serdecznie gratulujemy!!!

 

konkurs informatczny o naszym patronie

W kwietniu w naszej szkole ogłoszony został konkurs informatyczny dotyczący życia patrona szkoły, Eugeniusza Lokajskiego.

Uczniowie mieli za zadanie przedstawić informacje dotyczące patrona w formie grafiki komputerowej , interaktywnej gry komputerowej lub quizzu.

w kategorii interaktywnej gry lub quizu zwyciężyli:

 I miejsce  Nadia Ciesielska VIIc.

II miejsce Jan Klekot Vc.

III miejsce Jerzy Fernik IVb.

w kategorii grafika komputerowa:

I miejsce Aleksandra Molenda Va

II miejsce Kacper Wichliński Vb

Nagrodzona również została prezentacja multimedialna ucznia kl IVd, Oliwiera Olczyka i  Natalii Szulc uczennicy klVc.

 

Gratulujemy!

Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu „Symbole wielkanocne”

PALMA

I miejsce – Paulina Kazimierska kl. VC

II miejsce – Mateusz Krawczyk kl. IVD

III miejsce – Jan Lisowski kl. IVD

Wyróżnienie: Woźniak Karina kl. VC

Pisanka

I miejsce – Jan Klekot kl. VC, Lena Jaskuła kl. VIC

II miejsce – Oliwia Sakrajda kl. VIIA,

                  Filip Gąsowski kl. VIIA

III miejsce – Tymon Głowacki kl. IVA

Wyróżnienie: Alicja Efenberger kl. VA,

 Maja Romejko kl. IVE

Koszyczek

I miejsce -Barbara Bieniek kl. IVB

II miejsce – Jerzy Ernik kl. IVB

III miejsce – Tymoteusz Knap kl. IVA

Wyróżnienie: Cezary Białkowski kl. IVC,                        Julia Jóźwiak kl. VI C

 

Zajączek 

I miejsce - Olgierd Nogal kl. III C,

                 Martyna Wichlińska kl. IA

II miejsce – Wojciech Szczupak kl. IA

III miejsce – Zuzanna Śmigielska kl. IVC

Wyróżnienie: Krzysztof Wróblewski kl III A, Milena Karasińska kl. ID, Karolina Zuchora kl. VA

Baranek

I miejsce – Wojciechowski Jakub kl. ID

II miejsce – Julia Zasada kl. I B

III miejsce – Małgorzata Szymajda kl. IV A

Wyróżnienie: Miłosz Podolski kl. VC

Kurczaczek – wielkanocne jajo

I miejsce – Alicja Pawlak kl. I C

II miejsce – Helena Splint kl. IVB

III miejsce – Roksana Lelonkiewicz kl. IVA

Wyróżnienie – Adam Sokołowski kl. II B

Inne ozdoby wielkanocne

I miejsce – Jagoda Urbankiewicz kl. IC,

                    Olga Szmiłyk kl. VC

II miejsce – Keira Olszewska kl. VIB,                                      

                   Joanna Zys kl. VC

III miejsce -Mateusz Kleczyk kl. III A

Wyróżnienie: Oliwier Olczyk kl. IVD

III Międzyszkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej The Voice of Bałuty

W dniu 28 marca 2019r. w Szkole Podstawowej nr 24 odbył się III Międzyszkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej The Voice of Bałuty. Naszą szkołę reprezentowała Natalia Kłosińska z klasy 7a, wykonując piosenkę A Million Dreams piosenkarki Pink. Konkurencja była mocna, ale ostatecznie Natalia wywalczyła drugie miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wojewódzki Konkurs Historyczny 2019

Miło nam poinformować, że Marcel Bobiński z kl. 8b został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Historycznego.

Serdeczne gratulacje zarówno  dla niego, jak  i dla Pani Heleny Kosińskiej- nauczycielki historii.