Awans do finałów unihokeja

W dniu 10.11.2017 uczniowie naszej szkoły rywalizowali w Półfinale Mistrzostw Łodzi w Unihokeju. Po zaciętej walce zespół SP 55 wywalczył I miejsce w grupie i tym samym awansował do finału, który odbędzie się 15 listopada.

Patriotyczne świętowanie

09.11.2017r. uczestniczyliśmy we Mszy świętej na Placu Wolności, której przewodniczył arcybiskup Grzegorz Ryś oraz w marszu do parku Szarych Szeregów, gdzie mieści się Pomnik Martyrologii Dzieci, tzw. Pęknięte Serce.Trasa przemarszu wiodła ulicami starej Łodzi, gdzie przed laty usytuowane było Litzmannstadt Ghetto. Młodzi uczestnicy marszu nieśli ze sobą fotografie dzieci, które swoje życie zakończyły w niemieckim obozie przy ul. Przemysłowej.Pod pomnikiem Pękniętego Serca, zgromadziła się młodzież z wielu szkół oraz pamiętający tamten czas, dziś już poważni wiekiem, więźniowie obozu dla dzieci.  Można wnioskować, iż jest toznakomita lekcja historii na żywo, dobra okazja do realizowania międzypokoleniowej edukacji patriotycznej, którą epatuje sentencja: „Odebrano Wam życie, dziś dajemy Wam tylko pamięć”. To wspólnotowe przeżycie wdraża młode pokolenie do godnego realizowania przejętej przez kolejne pokolenia pamięci o tragicznych losów dzieci polskich w okresie II wojny światowej, a szczególnie dzieci-więźniów pobliskiego obozu dla polskich dzieci i młodzieży przy ul. Przemysłowej w Łodzi.

Pożywne śniadanie

Nasi uczniowie z klasy IIIe uczestniczyli w cyklu zajęć „Pożywne śniadanie” przygotowane z wychowawcą E.Urzędowicz.

Zajęcia odbywają się w każdy piątek października. Przygotowały własnoręcznie „zielone kanapki”, koktajle i surówki oraz sałatki.

Uczyły się kultury spożywania posiłków, wzajemnej życzliwości, koleżeństwa i współpracy.

Wycieczka do Warszawy

Klasy IIIe z IIId i VIIb były na wycieczce w Warszawie.

Uczniowie zwiedzili Centrum Nauki Kopernika, zabytki stolicy i Stadion Narodowy.

Najpiękniejsza dynia halloweenowa

Laureaci świetlicowego konkursu " Najpiękniejsza Dynia  Halloween"

Miejsce I - Alan Brzeziński IIc

Miejsce II - Jakub Penzik IIIa

-Bartosz Różański IIc

Miejsce III-  Małgorzata Szymajda IIIa

-Norbert Marosik Va

-Paweł Pinek VIc

Wyróżnienie  -   Stanisław Zajęć Ib

Halloween w Piątkach

Teatr Karola

Dnia 25.10.2017r. o godz. 9.00 w naszej szkole odbył się III Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pt: TEATR KAROLA, którego celem było uczczenie pamięci Jana Pawła II, promowanie wartości chrześcijańskich i rozwijanie potencjału wrażliwości artystycznej dzieci.

Recytację dzieci oceniało jury w składzie: Pani Joanna Kowalska – Pieskow,  Pani Barbara Sworzyńska,  Ks. Zenon Stochla. Oto wyniki konkursu z podziałem na kategorie wiekowe:

Kl. II – III

Miejsce I Alicja Janus - S.P. 206.

Miejsce II Magdalena Ciura - S.P. 55

Miejsce III Alan Suwalak - S.P. 55

Kl. IV – V

Miejsce I Magdalena Marciniak - Scholasticus

Miejsce II Marcel Żyłka – S.P. 55

Miejsce III Marta Pasikowska – S.P. 55

Wyróżnienie: Zuzanna Kossowska S.P. 206; Krzysztof Cybula S.P. 206; Weronika Pade - Scholasticus

Kl. VI-VII

Miejsce I Natalia Jakuszenkow – S.P. 206

Miejsce II Kamil Walicki – S.P. 206

Miejsce III Maja Gawełek – S.P. 55

Wyróżnienie: Aleksandra Modro SP 55.