Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji obchodzony w naszej szkole

W dniach  8 -14 października 2020r. w  uczniowie klas 7b i 7c brali udział w organizowanym przez Polskie Towarzystwo Dysleksji  oddział w Łodzi   XVIII Europejskim Tygodniu Świadomości Dysleksji.

Hasło  tegorocznej edycji  brzmi : „ Dysleksja inspiruje do (nie)zwykłych działań”.

Pokazano prezentację o sławnych dyslektykach, których działania mogą być inspiracją dla uczniów.

Na lekcji  historii zorganizowano  warsztaty : Ziemie polskie w pierwszej połowie XIX wieku –praca z mapą i taśmą chronologiczną.

Rodzice  oraz uczniowie mogli skonsultować się z pedagogiem szkolnym i uzyskać poradę.

11 listopada 2020

Z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości  zapraszamy  do:

- obejrzenia  krótkich filmów tematycznych:

Historia Odzyskania Niepodległości

Skrócona historia Polski

-  wysłuchania  naszych zdolnych uczniów:

Barbara Bieniek 6b

Jan Grzelak 5b

Anna Kłosińska 7b

Krzysztof Trojanowski 5a

Karolina Zuchora 7a

- wzięcia udziału w konkursach (szczegóły w librusie /ogłoszenia):

dla uczniów klas  I- III oraz IV- VIII „ Symbole patriotyczne”- praca przestrzenna;

dla uczniów klas IV- VIII „ 102 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości”- praca plastyczna.

konkursy "Edukacji Praktycznej"2020

Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursach ogólnopolskich i uzyskali tytuł laureata.

Organizatorem konkursów było Stowarzyszenie Edukacja Praktyczna T.K.K.

Konkurs:
"Ja jak Jan Matejko":
Tadeusz Lindner uczeń klasy 6b i Aleksandra Stańczak uczennica klasy 8a- uzyskali I miejsce
"Inspiruje mnie Jan Matejko-wizytówka reklamowa Jana Matejko":
Dalia Nowakowska uczennica klasy 8a – uzyskała III miejsce
Serdecznie gratulujemy!

Zdalna Szkołą +

Miło nam poinformować, że nasza szkoła pozyskała w ramach projektu 1 laptop, który zostanie wykorzystany do nauki zdalnej.

Więcej informacji o projekcie:

podziękowania od za zbiórkę

W imieniu schroniska i stowarzyszenia „Edukacja Praktyczna” chcielibyśmy podziękować wszystkim uczniom Szkoły  Podstawowej nr 55, a w szczególności klasie 8c za organizację zbiórki darów oraz za okazanie serca dla psiaków i kotów z łódzkiego schroniska.

Dziękujemy.

plakat "My town"

W pierwszym tygodniu października w klasach drugich na zajęciach z języka angielskiego odbył się konkurs na plakat pt. My town (Moje miasto). Pod kierunkiem p. Marioli Walocha dzieci wykonały przepiękne prace zbiorowe przedstawiające obiekty z ich najbliższego otoczenia opisane angielskimi nazwami. Podczas pracy uczniowie wspaniale że sobą współpracowali operując obcojęzycznymi zwrotami:

"Ja zrobię school; a ty police station. Możemy proszę pani zrobić road and trees?". To tylko niektóre przykłady dialogów między dziećmi. A w całym przedsięwzięciu właśnie to było najważniejsze - nauka poprzez zabawę. Prace wszystkich trzech klas uzyskały ex equo pierwsze miejsce oraz można było je podziwiać na korytarzu dolnym.

Dzień Kropki 2020

15 września  po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy międzynarodowy DZIEŃ KROPKI. W  każdej klasie było mnóstwo radości przy poszukiwaniu kolejnych kropek na ubiorach uczniów. Wychowawcy chętnie włączyli się w akcję i też byli ubrani w kropki.
Z tej okazji wyłoniliśmy dwie NAJBARDZIEJ WYKROPKOWANE klasy SP 55.
W klasach I-III zwyciężyła klasa III b
W klasach IV-VIII zwyciężyła klasa IV b