21 marca 2019

21go marca czniowie klas I-III przywitali  Pierwszy Dzień Wiosny. Do  szkoły przyszli ubrani na zielono.

Memoriał im. P. Gozdana 2019

W dniu 12 marca br. w Szkole Podstawowej nr 205 przy ul. Dąbrówki 1 odbyły się Mistrzostwa Łodzi w grach i zabawach klas I – IV Memoriał im. Pawła Gozdana. W zawodach brały udział 40-osobowe drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 55, Szkoły Podstawowej nr 173, Szkoły Podstawowej nr 190 oraz Szkoły Podstawowej nr 205.

W całym cyklu zawodów, poczynając od eliminacji, a kończąc na finale, brało udział ponad 1000 dzieci z łódzkich szkól z klas I – IV.

Rywalizacja finałowa zakończyła się następująco:

I miejsce         – Szkoła Podstawowa nr 205

II miejsce        – Szkoła Podstawowa nr 55

III miejsce      – Szkoła Podstawowa nr 190

IV miejsce      – Szkoła Podstawowa nr 173

Konkurs wierzy o Francji klas 8

W dniu 13 marca 2019r. odbył się szkolny konkurs wiedzy o Francji dla klas VIII.
  I miejsce zajęła drużyna w składzie : Marcel Bobiński VIIIb, Natalia Domagalska VIIIb, Wiktoria Janiszewska VIIIb           II miejsce : Julia Matusiak VIIIc, Aleksandra Piaseczna VIIIb, Natalia Rybarczyk VIIIb
   III miejsce : Maja Gawełek VIIIb, Karolina Kosicka VIIIb, Natalia Kotras VIIIa                                        Gratulujemy!

Drzwi otwarte 2019

Ze względu na terminy rekrutacji do klas pierwszych w roku szkolnym 2019/2020 (zakładka „rekrutacja”) zapraszamy na drzwi otwarte naszej szkoły w terminach:

9 maja 2019r.
16 maja 2019r.

Szczegóły już wkrótce.

Rekord dla niepodległej

Pamiętacie nasze wspólne śpiewanie hymnu, by uczcić stulecie niepodległości Polski? Właśnie otrzymaliśmy taki oto dokument na dowód tego, że nasze starania zostały docenione:

Podziękowanie PCK

Nauczyciele, uczniowie naszej szkoły i ich opiekunowie aktywnie współpracują z PCK, za co otrzymaliśmy to piękne podziękowanie.