zaproszenie na obchody Święta Niepodległej

100 na 100

Zbieramy 100 lektur na stulecie niepodległości Polski.

W szkole pojawiły się plakaty z tytułami książek. Jeśli ktoś ma lektury z tej listy i nie są mu potrzebne, mozna je przynieść do biblioteki lub sali 55.

Dla Niepodległej

W dniu 9 listopada w naszej szkole zainaugurowaliśmy cykl wydarzeń upamiętniających święto Niepodległej.

O 11.11 wspólnie z uczniami wszystkich polskich szkół odśpiewaliśmy hymn państwowy. Potem odbyły się zawody sportowe pod hasłem "Bieg dla Niepodległej"

konkursy biblioteczne

W konkursach zorganizowanych przez Bibliotekę Miejską Filia nr 2 uczniowie naszej szkoły zajęli następujące miejsca :

- w konkursie plastycznym „ Laurka na 100 – lecie niepodległości Polski „

II miejsce – Klaudia Gibki i Piotr Bojda  kl. IA

- w konkursie literackim „ Życzenia dla naszej Ojczyzny z okazji 100 – lecia niepodległości „

I miejsce – Inga Diug  kl. VIB

II miejsce – Wiktoria Urbaniak   kl. VIB

Gratulujemy !

Chwała bohaterom

W dniu 27.10.2018r.  uczniowie z klasy 8b i 8c brali udział  w kweście  na Starym Cmentarzu  przy ul. Ogrodowej. Wolontariusze sprzątali  groby tych, którzy walczyli w dniu 11 listopada 1918r. w Łodzi.

Zebrane pieniądze  zostaną przeznaczone na odnowienie najcenniejszych zabytków łódzkiej nekropolii.

"Moja tajemnica różańca"

W październiku został przeprowadzony Szkolny Konkurs Plastyczny dla klas IV - VIII pt. „Moja tajemnica różańca”. Napłynęło 30 prac, głównie wykonanych kredką, ale także akwarelą, węglem czy techniką kolażu.
Wyniki konkursu:
Miejsca I - Franciszek Ejsner, kl. 4 c, Michał Duczek, kl. 4 e i Kacper Wichliński, kl. 5 b.
Miejsca II - Michał Grygiel, kl. 4 c, Zuzanna Śmigielska, kl. 4 c, Zuzanna Pawlak, kl. 5 c i Keira Olszewska, kl. 6 b.
Miejsca III - Nikola Stachowiak, kl. 4 c i Michał Laska, kl. 7 b.
Wyróżnienia - Lucyna Olechnowicz, kl. 4 a, Barbara Bieniek, kl. 4 b, Maks Szelka, kl. 4 b i Paulina Kazimierska, kl. 5 c
GRATULUJEMY!

Mamy to!

Serdecznie dziękujemy wszystkim przyjaciołom Piątek!!! Mamy to!!! Dzięki Waszemu wsparciu na boisku szkolnym będzie bieżnia.