zakończenie roku szkolnego 2016/17

Klasy IV-VI

Klasy I-III

Kangur

W Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur Europejski 2017" wyróżnienie otrzymali: Magdalena Ciura, Tymoteusz Knap, Jan Górko, Tomasz Gawełek, Matylda Barańska, Lena Jaskóła, Jędrzej Simiński. Gratulujemy!

PosŁódź sobie dietetycznie

Dnia 6 i 7 czerwca w naszej szkole odbyły się warsztaty zdrowego żywienia "PosŁódź sobie dietetycznie". Dzieci i rodzice poszerzyli swoją wiedzę nt zdrowego stylu życia. Było pysznie i kolorowo. Zobaczcie sami.

Wycieczka do Kazimierza Dolnego

W dniach 29-31 maja klasy 2d , 2b , 2c i 4a świetnie się bawiły na wycieczce w Kozienicach, Bałtowie i Kazimierzu Dolnym.

kiermasz przedsiębiorczych

24 maja w SP 55 odbył się po raz drugi KIERMASZ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI organizowany przez Stowarzyszenie „Edukacja Praktyczna”, który jest elementem projektu Akademia Przedsiębiorczości II edycja współfinansowanego przez Narodowy Bank Polski.

Podobnie jak w roku poprzednim, kiermasz cieszył się dużą popularnością. Było wielu sprzedawców i kupujących. Uczestnikom kiermaszu, dzięki sprzedaży własnych wyrobów (mufinki, ciasta, gofry) i innych rzeczy (napoje, książki, pluszaki, zabawki), udało się zarobić swoje własne pieniądze.

Kiermasz, podobnie jak  w zeszłym roku, dał dzieciom dużo radości i dumy z uczestnictwa w tym przedsięwzięciu.

Spotkanie z pszczołami

Dnia 23 maja w naszej szkole odbyły się warsztaty pszczelarskie dla dzieci z klas młodszych. Uczniowie mogli dowiedzieć się wielu ciekawostek o życiu pszczół, skąd się bierze miód, a nawet spróbować różnych jego rodzajów. Wielką atrakcją było mierzenie stroju pszczelarza oraz własnoręczne wykonanie świeczek. Każde dziecko na pamiątkę spotkania otrzymało słoiczek pysznego zdrowego miodku. Mniam.

Zawody o Puchar Bogdana Kruszyny- Kotulskiego

W sobotę 20.05.2017 odbyły sie zawody o Puchar wieloletniego szkoleniowca Bogdana  Kruszyny-Kotulskiego.
Uczniowie UKS 55 spisali się znakomicie. Anna Dukowska wywalczyła dwa srebrne medale na dystansach: 100 metrów stylem grzbietowym i 100 metrów stylem zmiennym, a wyniki osiągnięte w tych konkurencjach uplasowały ją na 3 pozycji wśród najlepszych zawodniczek zawodów. Drugie miejsce wśród najlepszych zawodników zajął Bartosz Kobus, który zdobył 2 miejsce na 100 klasycznym i 3 miejsce na 100 dowolnym. Pięknie zaprezentowała sie Matylda Barańska, która na 100m. stylem klasycznym zajęła 2 miejsce.
Nebras Abtan zajął 6 pozycję na 50m. motylkowym i 7 miejsce na 100m. zmiennym, na obu dystansach znacznie poprawiając swoje życiowe wyniki. 7 miejsce na 100m. zmiennym zajął również Aleksander Kilan. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!