"POLACY O WAS PAMIĘTAJĄ".

ZHR w Łodzi zaprasza nas wszystkich do włączenia się  w akcję „POLACY O WAS PAMIĘTAJĄ“, która polega na zbiórce używanych (ale w stanie dobrym) podręczników do języka polskiego i historii, bajek, przyborów szkolnych oraz słodyczy na święta Bożego Narodzenia, które otrzymają polskie rodziny i dzieci na Ukrainie w grudniu 2017.

Prosimy o zaangażowanie i dostarczenie wymienionych artykułów (wraz z wizytówką darczyńcy) do sali 58, do Pani Chorzynskiej.

Akcja trwa do 13.10.2017r.

Uwaga! Konkurs ecytatorski

Dnia 25 października 2017 r. odbędzie się w naszej szkole III Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej pod hasłem: „Poezja to wielka Pani, której trzeba się całkowicie poświęcić  - Teatr, teatr Karola“.

Celem konkursu jest:

popularyzacja myśli zaczerpniętych z nauczania Jana Pawła II oraz innych autorów uwzględniających tematykę: religijną, aksjologiczną, patriotyczną oraz obszerną biografię świętych;

pozytywne wzory do naśladowania;

kształtowanie wrażliwości poetyckiej;

promowanie dziecięcych talentów oraz prezentacja poezji religijnej szerszemu kręgowi odbiorców lokalnych.

Zachęcamy uczniów ze wszystkich poziomów klas do wzięcia udziału w eliminacjach szkolnych 10 i 11 października 2017r, które pozwolą nam wyłonić reprezentantów naszej szkoły do udziału w finale konkursu. Trzeba tylko wybrać piękny wiersz, nauczyć się na pamięć, poćwiczyć dykcję, skonsultować z Panią uczącą języka polskiego i gotowe!

Organizator konkursu Krystyna Chorzyńska

Głosuj z nami!

Witamy pierwszaki

Na początku września 2017 r. uczniowie klasy drugiej i trzeciej serdecznie i ciepło przywitali tegorocznych pierwszaczków. Pod kierunkiem pań: Jolanty Bołdowskiej  i Małgorzaty Świerczyńskiej starsi koledzy zaprezentowali ciekawy program artystyczny. Występy bardzo spodobały się najmłodszym kolegom.

„Wyprawka dla żaka”

Dzięki PCK  oraz wszystkim tym, którzy włączyli się do akcji zbierania „złotych” monet, dzieci z naszej szkoły otrzymały w pełni wyposażone plecaki . Dziękujemy za włączenie się do akcji .

"Posłódź sobie dietetycznie" II edycja

Dnia 14 września w klasie 3d odbyły się już kolejne warsztaty kulinarne "Posłódź sobie dietetycznie". Dzieci przygotowały pyszne koktajle na bazie awokado, bananów oraz mleka roślinnego z dodatkiem pestek granatu, listków melisy i mięty. Na "deser" były kolorowe szaszłyki owocowe. Własnoręcznie przygotowane potrawy smakowały wyśmienicie.

ŁÓDŹ W OBIEKTYWIE - 2017”- IV KONKURS FOTOGRAFICZNY „Pomagamy w Łodzi”

W rozstrzygniętym na początku września międzyszkolnym konkursie uczennica naszej szkoły-  Anna Dukowska kl. IV a zajęła I miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.