"wizerunek świętego"

W listopadzie 2019r. odbył się szkolny konkurs plastyczny pt. "Wizerunek świętego". Napłynęło 19 prac. oto wyniki:

I miejsce:       Franciszek Ejsner z kl. 5 c i Mateusz Kleczyk z kl. 4 a

II miejsce:     Barbara Bieniek z kl. 5 b i Patryk Pawlak z kl. 5 c
III miejsce:    Jan Lisowski z kl. 5 d i Oliwier Olczyk z kl. 5 d
Wyróżnienia: Bartosz Różański z kl. 4 b, Roksana Lelonkiewicz z kl. 5 i Jerzy Fernik z kl. 5 b
Wyróżnienie specjalne: Nikoleta Lelonkiewicz z kl. 2 b
ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY!

życzenia

Warto pomagać!

"Człowiek jest wielki, nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi". Jan Paweł II.

Dnia 28.11.19r. grupa wolontariuszy zaangażowanych w aukcję fantów dla Jagienki dotarła
do SP 81 i przekazała w obecności uczniów kl. 3oraz wychowawcy klasy Jagienki sumę 820,19zł na jej leczenie. Serdecznie dziękujemy Dyrekcji, Nauczycielom, Rodzicom
i Uczniom, którzy mocno nas wpierali w realizacji tego przedsięwzięcia.

"Szlakiem polskich oddziałów wojskowych w Łodzi w latach 1914- 1939"

Uczniowie naszej szkoły w dniu 20 listopada 2019r. uczestniczyli w wycieczce pieszej "Szlakiem polskich oddziałów wojskowych w Łodzi w latach 1914- 1939". Wycieczka odbyła się w ramach projektu edukacji patriotycznej" Łódzkie Orlęta, spadkobiercy niepodelgłej" organizowanego przez WODN.

Warsztaty czekoladowe 6a

Klasa 6a wybrała się na "Warsztaty czekoladowe". Na miejscu każdy tworzył własną czekoladę. Do wyboru miał 12 dodatków, które mógł wykorzystać, aby jego czekolada była przepyszna. Podczas warsztatów uczniowie zapaznali się z prezentacją na temat wyrobu czekolady, zaczynając od ziarenka kakaowca, przyglądali się też temperowaniu czekolady. Było  przepysznie... Każdy otrzymał kubek gorącej czekolady, którą delektował się do woli. Na koniec każdy zapakował własną czekoladę w ozdobne opakowanie. Na miejscu była również możliwość kupienia przeróżnych wyrobów czekoladowych.

"Szkoły do hymnu" 2019

Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów. Dzień ten obchodzony jest bardzo uroczyście w całym kraju. Świętowano też w naszej szkole. Przygotowaliśmy wystawę i gazetki o tematyce patriotycznej. 8 listopada włączyliśmy się w OGÓLNOPOLSKĄ AKCJĘ „SZKOŁY DO HYMNU” i o godz. 11.11 uczniowie, nauczyciele oraz inni pracownicy szkoły odśpiewali cztery zwrotki hymnu państwowego. Następnie odbyła się uroczysta akademia w wykonaniu uczniów klasy ósmej C   i klas siódmych. Uczestnicy akademii przedstawili historię powstania wolnej Polski do 1918 roku, odtworzyli przysięgę na sztandar reprezentantów różnych stanów, śpiewali piosenki patriotyczne i recytowali wiersze.

kwesta 2019

W dniu 26.10.2019r. uczniowie naszej szkoły  z  klas  czwartych i ósmych brali udział w XXV kweście i w sprzątaniu cmentarza przy ul. Ogrodowej.

Organizatorem działań było Towarzystwo Opieki nad Starym Cmentarzem.