"Szkoły do hymnu" 2019

Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów. Dzień ten obchodzony jest bardzo uroczyście w całym kraju. Świętowano też w naszej szkole. Przygotowaliśmy wystawę i gazetki o tematyce patriotycznej. 8 listopada włączyliśmy się w OGÓLNOPOLSKĄ AKCJĘ „SZKOŁY DO HYMNU” i o godz. 11.11 uczniowie, nauczyciele oraz inni pracownicy szkoły odśpiewali cztery zwrotki hymnu państwowego. Następnie odbyła się uroczysta akademia w wykonaniu uczniów klasy ósmej C   i klas siódmych. Uczestnicy akademii przedstawili historię powstania wolnej Polski do 1918 roku, odtworzyli przysięgę na sztandar reprezentantów różnych stanów, śpiewali piosenki patriotyczne i recytowali wiersze.

kwesta 2019

W dniu 26.10.2019r. uczniowie naszej szkoły  z  klas  czwartych i ósmych brali udział w XXV kweście i w sprzątaniu cmentarza przy ul. Ogrodowej.

Organizatorem działań było Towarzystwo Opieki nad Starym Cmentarzem.

konkurs recytatorski "Poezja to wielka pani" 2019

23.10.2019r. w naszej szkole  odbył się międzyszkolny konkurs recytatorski o tematyce patriotyczno- religijnej POEZJA TO WIELKA PANI.

Szacowne Jury w czteroosobowym składzie przesłuchało 29 recytatorów i ogłosiło następujące wyniki:

I miejsca:

Jakub Wojciechowski, S.P. 55, Gromek Hanna S.P. 172,  Barbara Bieniek S.P. 55,  Jakub Kubiak S.P. 65, Oliwia Lewandowska S.P. 55.

II miejsca:

Hanna Cisło.S.P.55, Nikola Żeńca S.P. 55,  Tymon Knap S.P. 55, Julia Jaworska S.P. 65,  Aleksandra Stańczak.

III miejsca:

Górska Zuzanna S.P.55, Maksym, Uhorkavyi S.P. 172, Zofia Sołtyszewska S.P. 172, Angelika Sołdan S.P. 55.

Wyróżnienia:

Adrianna Sobczyk, Michał Kropiewnicki, Adrian Suwalak, Grzegorz Adamiak, Oskar Kornacki,

Maria Pietraszewska,  Aleksandra Wierzbowska, Laura Al - Sakkaf, Javier Munez Romanowski, Mateusz Makarewicz, Jakub Pawlak, Natalia Sulejewicz, Zuzia Socha, Michalina Dąbrowska,  Krystyna Balcerek.

Wszystkim uczestnikom Serdecznie gratulujemy.

6a w Warszawie 2019

21 października 2019 roku klasa 6a była na wycieczce w Warszawie. Było zwiedzanie Stadionu Narodowego, łącznie z szatniami Kadry Narodowej, strefą relaksu zawodników, lożą vipów oraz płyty stadionu. Najwięcej czasu spędziliśmy w  w Centrum Nauki Kopernik, gdzie dzieciaki samodzielnie przeprowadzały wiele ciekawych doświadczeń . Na dokładkę odbyliśmy jeszcze spacer po Starym Mieście. Wycieczka była super udana, wróciliśmy w extra humorach.

podziękowania- Budżet 2019

Szanowni Państwo!
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że po raz kolejny udało nam się wygrać zadanie w budżecie obywatelskim- tym razem przeszły obydwa nasze projekty!!!
Mamy świadomość, że stało się tak wyłącznie dzięki Państwa zaangażowaniu i wsparciu- bez Was nie byłoby to możliwe, dlatego w imieniu własnym, pracowników i- przede wszystkim uczniów SP55 pragnę złożyć Państwu serdeczne podziękowania.

Dyrektor SP55

Wojewódzkie Mistrzostwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych 2019

W dniu 23.10.2019 odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych.
Nasi uczniowie osiągnęli znakomite wyniki:

Igrzyska Młodzieży Szkolnej

III miejsce chłopców
Abtan Nebras, Kaczmarek Oliwier, Kobus Bartosz, Kosyl Gracjan, Michalak Michał, Stępniak Dorian, Tkaczyk Jan, Tryzno Max, Żyłka Szymon

Igrzyska Dzieci

IV miejsce dziewcząt
Ciura Magdalena, Czeczotka Paulina, Kołodziejczyk Natalia, Kucińska Karolina, Lewińska Zofia, Pasikowska Marta, Szulc Natalia, Śmigielska Zuzanna, Woźniak Karina

Ponadto Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej zajmując IX miejsce oraz chłopcy w Igrzyskach dzieci XI miejsce.

Aleja Gwiazd 2019

W dniu 14 października 2019r. w naszej szkole odsłonięto w galerii gwiazd  tablice naszych absolwentów: Piotra Orczyka i Bartłomieja  Bartodziejskiego.

Obaj zaczynali naukę w klasach sportowych pływackich; dalszą drogę sportową związali  z inna dyscypliną – siatkówką.

Piotr Orczyk obecnie jest siatkarzem grającym na pozycji przyjmującego PGE Skra Bełchatów.

Sukcesy sportowe: Mistrz Polski Młodzików w siatkówce plażowej, Wicemistrz Polski Młodzików w siatkówce, dwa razy mistrz i raz wicemistrz Polski Juniorów, Mistrz Polski Juniorów Młodszych,

5 miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów, dwa razy wicemistrz i dwa razy mistrz Belgii, dwa razy 3 miejsce w Pucharze CEV, czterokrotny zdobywca pucharu Belgii, Superpuchar Polski, 3 miejsce w Lidze Mistrzów.

Bartłomiej Bartodziejski  w 2014 r. został trenerem odpowiedzialnym za technikę gry i wytrzymałość zawodników w Łódzkim Klubie Sportowym. Do sukcesów odniesionych w klubie należy zaliczyć:

-  2016r. awans do ekstraklasy (po 23 latach)

- 2018r. wicemistrzostwo Polski

- 2019r. mistrzostwo Polski (po 36 latach).

Do sukcesu trenerskiego można zaliczyć udział czterech jego podopiecznych w drużynie narodowej.

Grał w Klubie Wifama i zaczął odnosić sukcesy w piłce plażowej:

2006r.- I miejsce w  Pucharze Prezydenta Miasta Łodzi w Piłce Plażowej

2007r. – Mistrzostwo Okręgu Łódzkiego w Piłce Plażowej;

I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej Mężczyzn o Puchar PKN Orlen S.A.